Ogłoszenia Parafialne

XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2017 rok.

1. Uroczystość Matki Bożej Murkowej - patronki naszego Miasta. Msza św. z racji tej Uroczystości odbędzie się u OO. Franciszkanów 12 września o godzinie 18.00. Ojcowie Franciszkanie zapraszają chętnych do udziału.

2. W czwartek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - zapraszamy wiernych do licznego udziału we Mszach Świętych i po Mszy św. do ucałowania relikwii Krzyża Świętego. Ojcowie Kapucyni zapraszają do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godzinie 19.30.

3. W dniu 15 września odbędzie się modlitwa o uzdrowienie. Modlitwa rozpocznie się o godzinie 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne modlitwy. 0 godzinie 17.00 Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa z nałożeniem rąk.

4. Spotkanie klas trzecich wraz z rodzicami przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 17 września o godzinie 15.00. Kto chciałby się dołączyć z naszej parafii, a chodzi do innej szkoły jest taka możliwość - trzeba się zgłosić do Ks. Grzegorza. Komunia św. będzie 6 maja 2018 roku.

5. Zapisy do Sakramentu Bierzmowania dla uczniów obecnej klasy 6 i uczniów klasy 7 Szkoły Podstawowej odbędą się we wtorek 12 września od godziny 16.30 do godziny 17.30. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowaniaodbędzie się w środę dla klasy II grupa I o godz. 16.00; grupa II godz. 17.00. czwartek klasa III grupa I godzina 16.00, grupa II godzina 17.00; Kandydaci, którzy 26 września o godzinie 18.00 z rąk księdza abp Adama Szala, przyjmą Sakrament Bierzmowania mają obowiązek uczestnictwa w trzydniowych rekolekcjach połączonych z próbą . Porządek będzie następujący: 22 września - Msza św. z homilią o godzinie 18.00. 23 września - spowiedź o godzinie 15.00 dla młodzieży, rodziców, rodzeństwa i świadków; oraz Msza z homilią o godzinie 18.00. 25 września - Msza św. z homilią o godzinie 18.00 z poświęceniem krzyży z racji Bierzmowania.Obecność we wszystkie dni obowiązkowa.

6. Zapraszamy młodzież i młode małżeństwa na VI Pieszą Pielgrzymkę Dziękczynną Śladami Świętego z Pruchnika do Przemyśla, która odbędzie się 15 do 16 września. Zapisy przyjmujemy jeszcze w zakrystii. Pielgrzymkę poprowadzi Ks. Grzegorz. Wyjazd w piątek tj. 15 września przed kościoła o godzinie 15.00.

7. Przyjmujemy zapisy w zakrystii na Pielgrzymkę Żywego Różańca na coroczne spotkanie, które odbędzie się 30 września w Jarosławiu. Bardzo prosimy o liczny udział członkiń i członków Żywego Różańca.

8. Przyjmujemy również zapisy na Pielgrzymkę różańcową : Różaniec do granic " która odbędzie się w dniu 7 października. Nasza parafia wraz z dekanatem będzie gromadzić się w Jaśliskach. Przyjmujemy zapisy już od dzisiejszej niedzieli, należących do różańca, ale i pozostałych parafian, którzy chcą się modlić za Ojczyznę. Bliższe informacje będą jeszcze podawane.Brakuje nam w tych pielgrzymkach dzieci i młodzieży

9. Wizytacja kanoniczna Ks. Arcybiskupa w naszej parafii odbędzie sie w dniu 26 września obecnego roku. Bardzo prosimy zaplanować sobie czas, na spotkanie, a szczególnie na Mszę św. o godzinie 18.00.

10. W dniu 17 września będziemy obchodzić Dzień Sybiraka w Krośnie. Godzina 12.00 w Bazylice Kolegiackiej "Fara" odprawiona zostanie Msza św. w intencji Sybiraków i Ojczyzny. Organizatorzy zapraszają do licznego udziału.

11. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele Bożych darów. Zapewniamy o modlitwie.

 

Archidiecezja Przemyska włącza się w ogólnopolską akcję modlitewną pod nazwą „Różaniec do granic”.

Wielka modlitwa zaplanowana jest na sobotę, 7 października 2017 (Święto Matki Bożej Różańcowej), na zakończenie obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich, w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia, wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą.

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2018 Parafia Św. Ducha w Krośnie. Designed by mixwebtemplates