Ogłoszenia Parafialne

XVII Niedziela Zwykła 30.07.2017 rok.

 

1. Od wtorku rozpoczyna się sierpień - miesiąc trzeźwości . W tym miesiącu pamiętajmy o modlitwie za naszych braci i siostry, którzy nadużywają alkoholu. Służmy im również dobrym słowem i wsparciem.

2. W środę 2 sierpnia w święto Matki Bożej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny tak zwany "Porcjunkuli" pod zwykłymi warunkami.

3. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. W tym dniu w swoich modlitwach pamiętajmy o naszym księdzu proboszczu.

4. W najbliższą niedziele przypada Święto Przemienienia Pańskiego - zapatrzmy się w Chrystusa pełnego łaski i prawdy, jak czynili to uczniowie Pana.

5. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - w pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a szczególnie do naszego Zgromadzenia - modlitwę poprowadzi akcja Katolicka. - w pierwszy piątek miesiąca od godziny 9.00 udamy się do chorych, czas odwiedzin kapłana może się wydłużyć, ponieważ tylko dwóch kapłanów będzie odwiedzać chorych. Spowiedź dla dzieci , młodzieży i starszych rozpocznie się od godziny 16.30. Po Mszy św. wieczornej będzie możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa do godziny 19.30. Serdecznie zapraszamy. - pierwsza sobota miesiąca rano po Mszy św. będzie adoracja najświętszego sakramentu i odmówimy cząstkę różańca o ratowania dzieci nienarodzonych - wynagradzając Sercu Bożemu przez Niepokalane Serce Maryi.

7. W tym roku przypada 300 lat od pierwszej koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nasza Ojczyna pragnie złożyć Matce Bożej duchową koronę. Każdy z nas ma taką możliwość. Może to zrobić czytając Pismo święte, modlić się różańcem, podjąć walkę z nałogiem, a może przebaczyć innym wyrządzone krzywdy. Ważne, aby nasz dar był wyrazem miłości do Matki Bożej. Kartki ze spisanymi duchowymi darami można składać do specjalnej skarbonki umieszczonej na stoliku pod chórem od 1 do 25 sierpnia. Następnie będą one wysyłane na Jasna Górę.

8. W ubiegłym tygodniu zebrano przy poświęceniu 3 060 złotych . Bardzo dziękujemy za złożone ofiary.

9. W zakrystii są do odebrania zdjęcia z pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

10. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności, wiele Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Zapewniamy o modlitwie.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do siebie śp. Antoniego Lenik. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.......

 

 

Copyright © 2018 Parafia Św. Ducha w Krośnie. Designed by mixwebtemplates