Ogłoszenia Parafialne

XIV Niedziela Zwykła  09.07.2017 rok.

 

            1. We wtorek święto świętego Benedykta Patrona Europy.Polecajmy w tym roku wstawiennictwu świętego Benedykta Europę, aby pozostała wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

            2. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele darów Bożych. Zapewniamy solenizantów i miłych gości naszej modlitwie.  Serdecznie również witamy wśród nas Ks. dr  Romana Majkę, który dziś głosi nam "Słowo Boże" i będzie z nami  przeżywał radość urlopu.

            3. Przypominamy rodzicom, młodzieży i dzieciom o godnym miejsca świętego stroju, prosimy również nieprzynoszenia z sobą telefonów komórkowych. Prosimy rodziców o większą troskę o dzieci, które przychodzą z wami do kościoła, aby nie latały po kościele i głośno nie rozmawiały tak jak w domu czy w Przedszkolu. Wszyscy parafianie pragną godnie przeżywać Mszę św. i dzieci winny się tego uczyć. 

            4. Łączymy się z pielgrzymami zmierzającymi do Częstochowy, jak również z młodzieżową pielgrzymką o "Trzeźwość Narodu" z Warszawy do Miejsca Piastowego. Od grobu Prymasa Tysiąclecia do grobu błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza. Tę pielgrzymkę powitamy w Krośnie w dniu 13 lipca  2017 roku około godziny 12.00. tak jak co roku. Duchowo możemy się również z pielgrzymami łączyć przez internet  i wskazania modlitewne. 

            5. Dzieciom, młodzieży i starszym wypoczywającym życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajcie o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Odwiedzajcie kościoły na miejscu waszego wypoczynku. 

            6. W przyszłą niedzielę będzie razem z nami modlił się misjonarz z Dominikany ks. Wiesław Hus. Będzie możliwość wesprzeć Go ofiarą.

            7. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: Janina Jaracz i Kazimierz Miezin. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu; "Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie".                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Copyright © 2018 Parafia Św. Ducha w Krośnie. Designed by mixwebtemplates