Parafialna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej


 W tym roku w Kościele powszechnym obchodzony jest Rok Fatimski z okazji 100. rocznicy objawień Matki Bożej. Z tej racji 37 osób z parafii Ducha Świętego w Krośnie wraz z ks. Grzegorzem wyruszyło z samego rana (godz. 5.00) na pielgrzymkę do Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach. O godz. 10.00 pielgrzymi uczestniczyli w Mszy świętej, która odbyła się w kaplicy sanktuaryjnej. Po Eucharystii pracujący w sanktuarium ojciec pallotyn opowiedział nam o objawieniach w Fatimie, a także przedstawił krótką historię sanktuarium.

 Po odpoczynku pojechaliśmy do sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu. Tam czekał na nas ciepły obiad. Po posiłku, dzięki uprzejmości sióstr, obejrzeliśmy krótki film poświęcony sanktuarium, a następnie wspólnie modliliśmy się w sanktuarium. Później był czas wolny i możliwość pójścia na dróżki różańcowe.

 W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Starego Sącza, gdzie zobaczyliśmy ołtarz, przy którym Mszę świętą odprawił św. Jan Paweł II podczas wizyty w tym mieście.  Jest to  jedyny zachowany w całości ołtarz papieski w Polsce.

 Szczęśliwi i trochę zmęczeni wróciliśmy do Krosna w godzinach wieczornych. Bogu niech będą dzięki za piękną pogodę podczas pielgrzymki! Powoli zaczynamy myśleć o kolejnej pielgrzymce.

Copyright © 2018 Parafia Św. Ducha w Krośnie. Designed by mixwebtemplates