90 lat ks. Juliana Tekieli

 

26 marca w parafii p.w. Ducha Świętego w Krośnie miało miejsce wielkie wydarzenie. Długoletni duszpasterz tej parafii ks. Julian Tekieli obchodził 90 rocznice swoich urodzin. Uroczysta msza święta rozpoczęła się o godz. 13 00. Mszy świętej przewodniczył jubilat wraz z księżmi z dekanatu i wspólnoty domu zakonnego z Krosna oraz Miejsca Piastowego. Na mszę św. przybyła rodzina ks. Juliana z pobliskich Łężan, Iwonicza oraz z dalekich Niemiec.

Homilie okolicznościową wygłosił w imieniu ojca generała asystent generalny naszego zgromadzenia ks. dr Rafał Kamiński. Nawiązał w niej do życia rodzinnego i zakonnego jubilata, szczególnie wspominając posługę ks. Juliana w Stalowej Woli, gdzie posługiwał przez 16 lat. Kaznodzieja zwrócił uwagę na entuzjazm do drugiego człowieka i miłość do zgromadzenia św. Michała Archanioła.

Na zakończenie mszy świętej życzenia składały wspólnoty działające przy naszej parafii, a kosz czerwonych róż ofiarowała ks. Julianowi wspólnota żywego różańca, której jest opiekunem i koordynatorem. Na samym końcu przemówił ks. Julian, który wzruszony podziękował dobremu Bogu za tyle lat życia oraz posługi kapłańskiej , a wszystkim gościom i parafianom za przybycie i modlitwę. Czcigodnemu jubilatowi nie życzymy 100 lat, ale 200 lat w takim samym zdrowiu i poczuciu humoru.

 

 

Copyright © 2018 Parafia Św. Ducha w Krośnie. Designed by mixwebtemplates