II Turniej Archidiecezjalny w Piłce Siatkowej

 

 

W sobotę, 11 lutego br. w Hali sportowej GOSiR w Zarzeczu, odbył się po raz drugi Turniej Piłki Siatkowej organizowany przez Liturgiczną Służbę Ołtarza i Diakonię Liturgiczną Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Przemyskiej. Nasza parafia wzięła w nim udział po raz pierwszy nie licząc na sukces.

 

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach: ministranci i lektorzy (młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna) oraz ministranci seniorzy i Domowy Kościół.

 

Spotkanie rozpoczęto jak przystało na ministrantów Mszą św., której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, ks. prał. Bartosz Rajnowski. Po przejściu na miejsce zmagań sportowych nastąpiło losowanie grup, a następnie uroczyste otwarcie Turnieju przez księdza Kanclerza. W naszej kategorii zgłosiło się 10 drużyn, podzielone na trzy grupy. Nasza drużyna wygrała grupę, przegrywając jeden mecz. W finale przegraliśmy z najlepszą drużyną z Leżajska. Do domu wróciliśmy po 18. Zmęczeni, ale szczęśliwi. Cuda się zdarzają.

 

Po zakończeniu rozgrywek, wyniki Turnieju prezentują się następująco:

 

KATEGORIA I

 

 •      najlepszy zawodnik: Kamil Szajna z parafii pw. Ducha Świętego Krosno – Michalici.


 

 Ostateczna kolejność drużyn:

 

 1. Leżajsk – OO. Bernardyni pw. Zwiastowania Pańskiego
 2. Krosno – Księża Michalici pw. Ducha Świętego
 3. Gwizdów pw. Matki Bożej Pocieszenia
 4. Głuchów pw. Wniebowstąpienia Pańskiego
 5. Giedlarowa pw. św. Michała Archanioła
 6. Krosno – OO. Kapucyni pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
 7. Przysietnica pw. św. Marcina
 8. Bukowsko pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
 9. Brzóza Stadnicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Maćkowice pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 10. Domaradz pw. św. Mikołaja Biskupa i Matki Bożej Nieustającej PomocyCopyright © 2018 Parafia Św. Ducha w Krośnie. Designed by mixwebtemplates