swiety archanioł michal z garganoNiebiańskiego Gościa witała najpierw społeczność Katolickiego Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Bronisława Markiewicza, a później mieszkańcy parafii Ducha Świętego w Krośnie. Witany jak wszędzie – z wielką radością i euforią.
O godz. 13.00 ks. Dariusz Wilk – dyrektor katolickiej szkoły w Krośnie odprawił Mszę św. dla uczniów, nauczycieli oraz pracowników placówki i wszystkich powierzył Bogu przez niezwykłe wstawiennictwo św. Michała Archanioła. Po Eucharystii każdy osobiście mógł stanąć przy Archaniele w Jego bliskości modlić się w swoich intencjach.
Drugie miejsce nawiedzenia to michalicka parafia Ducha Świętego w tym mieście. Wierni przygotowani na to spotkanie poprzez „anielską niedzielę” i dziewięciodniową nowennę. Od godz. 17.00 sympatycy i czciciele Bożego Archanioła zmierzali w stronę kościoła, tak jak to czynią w niedzielę i święta. Pierwsze słowa ks. Rafała Szwajcy, kustosza figury i prowadzącego nawiedzenie, nauka pieśni anielskich i procesja do bramy świątyni. Tam oczekiwanie i duch modlitwy. Wreszcie na horyzoncie niezwykły samochód, a w środku br. Andrzej i Michał Archanioł w mobilnej kaplicy. Ten sam, co w Gargano – wierna kopia cudownej figury. Poduszka z koroną trafiła już do rąk księdza proboszcza Stanisława Morawskiego, harcerze zasalutowali i procesja ruszyła do wnętrza świątyni. Tradycyjne już ukoronowanie figury, okadzenie i zapalenie świecy symbolizującej niewidzialną obecność Wodza wojsk niebieskich. „Św. Michale, proszę Cię dziś za moją rodzinę i wszystkie rodziny parafii. Wyproś nam światło Ducha Świętego dla pełnienia woli Bożej i trwania w wierze” – to słowa powitania i modlitwy przedstawicieli parafialnej wspólnoty. Dzieci złożyły kwiaty przed cudowną figurą i w słowach powitania zawierzyły się opiece św. Michała Archanioła.
Uroczystej Mszy św. inaugurującej nawiedzenie przewodniczył ksiądz proboszcz Stanisław Morawski, a homilię wygłosił ks. Rafał Szwajca, zapraszając wszystkich na kolejne godziny spotkania ze św. Michałem Archaniołem. Pierwszy dzień peregrynacji zakończył się katechezą o modlitwie i Apelem Jasnogórskim.


W sobotni poranek wierni odśpiewali Godzinki ku czci św. Michała Archanioła i uczestniczyli we Mszy św. z błogosławieństwem i nałożeniem rąk na chorych i starszych. Później modlitwa osobista, różaniec anielski, koronka anielska oraz modlitwa o powołania. Dzieci również miały swoje „pięć minut” ze św. Michałem Archaniołem i uczestniczyły we Mszy św. oraz dokonały aktu zawierzenia się Patronowi Kościoła. W tym dniu, o godz. 18.00 Eucharystii przewodniczył ks. Kazimierz Kaczor, były dziekan dekanatu haczowskiego. Po Mszy św. odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wierni trwali w modlitwie Uwielbienia Boga, a później podjęli modlitwę wstawienniczą o uwolnienie z nałogów i uzdrowienie z chorób fizycznych, psychicznych i duchowych. Ostatnim punktem wieczornego spotkania był Apel Jasnogórski i film o objawieniach św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo.
Ostatni dzień nawiedzenia to Msze św. niedzielne, akt poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi, procesja z figurą wokół świątyni, dziękczynne „Te Deum” i pożegnanie figury.
Czas do Zamościa – bo ten skrawek Polski wybrał Michał jako kolejne miejsce spotkania z ludźmi. Tam, na Zamojszczyźnie oczekiwały go rzesze czcicieli i sympatyków.
xrs

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z uroczystości.

Copyright © 2018 Parafia Św. Ducha w Krośnie. Designed by mixwebtemplates